0530 918 52 06
Bizi günün her saatinde 7/24 arayabilirsiniz

Data Analizi Nasıl Yapılır? 

Günümüz dünyasında teknolojinin hızına yetişmek imkansız bir hale gelmiştir. İnsanlar hayatlarına giren her teknolojiden maksimum olacak şekilde verimli olarak kullanmaya çalışmaktadır. Verimli olarak kullanmaya çalışılarak insan hayatı fazlası ile avantaj kazanarak kolay bir hale gelmeye başlamaktadır. Bu sayede de bir çok konu hakkında erişim kolay bir hale gelmeye başlayarak her konuda bilgi sahibi olmak ve haberdar olmak kolay hale gelmeye başlamaktadır. Günden güne hızlı bir şekilde gelişim göstermiş olan teknoloji sayesinde insanlar hayatlarını kolaylaştırmasının yanı sıra bir çok araştırmacı da yapacağı araştırmayı da bu gelişen teknolojinin sağlamış olduğu faydalar ile kolay bir hale getirmeye çalışmaktadır. Araştırmacıların yapmış olacağı araştırma için fazlası ile önemli bir yöntem haline gelmiş olan veri analizi günden güne kullanımını fazlası ile arttırarak yaygın bir hal almaya başladı. Veri analizi ve ya da data analizi nedir sorusu da kullanımının artması ile birlikte çok fazla bir şekilde sorulmaya başlamıştır. Veri analizi tanımının yapılmasından önce ise data ve ya da veri tanımı yapılması çok daha kolay bir hal alacaktır. Veri analizi için önemli bir yeri olan verinin ve ya da datanın tanımı araştırma yapmak isteyen araştırmacının belirlemiş olduğu araştırma konusu üzerinde hedef bir kitlenin seçilerek ortak bir saha içine alınarak bu saha içerisinde araştırmanın konusu ve amacına uygun bir şekilde kullanım göstermesi ile birlikte incelemelerden çıkan sayı ve ya da gözlemler sonucunda elde edilen istatiksel olan terime veri ve ya da data olarak tanımlanır. Kullanımın fazla olarak artması ile birlikte insanların veri analizi yapmak isteyeceği güvenilir bir hizmete olan talep de günden güne hızlı bir şekilde artış göstermiştir. Günden güne artış gösteren bu talep doğrultusunda da arz olarak veri analizi hizmetleri sunan şirket ve de firmalar çıkmıştır. Bu firmalar da günden güne hızlı bir şekilde artış göstermektedir. Veri analizi örnekleri incelenmesi ile birlikte de veri analizi ücretleri hakkındaki sorular da sorulmaya başlamıştır. Ücretlerden dolayı veri analizi hizmetine uzak kalanlar için firmamız bütçelere uygun bir şekilde hizmeti en iyi şekilde sunmaya devam etmektedir. Firmamız ekonomik oluşuna rağmen çok fazla yüksek standartlı veri analizi hizmeti sunarak da herhangi bir mağduriyet ve ya da bir yanlışa mahal vermemektedir.

Veri analizinin içermiş olduğu bir çok aşama içerisinden ilk aşama olan ön inceleme nedir ve ön inceleme yapılır iken nelere dikkat edilmesi gerekir?

Veri analizleri bir çok aşamadan oluşup bu aşamaların her biri fazlası ile önemli bir yere sahip olmaktadır. Veri analiz yöntemleri nelerdir diye sorulması ile birlikte bir çok yöntemden oluşmaktadır. Veri analiz için gerekli olan ilk aşama ön inceleme için fazla dikkat gerektirmesin deki asıl husus bu aşamadaki küçük bir hatanın ileri evrelerde fazlası ile mühim hale gelerek yanlış sonuçlar doğurmasından kaynaklanır.

.

 

SPSS Veri Analiz ne yapmaktadır ve firmanın sağladığı hizmet

SPSS veri analizi tanımı için öncelik ile spss açılımı ve tanımı yapılmalıdır. Spss açılımı İngilizce olup statitistical package program for social science olup Türkçe olarak da sosyal bilimi alanı için istatiksel program olmaktadır. Adından da anlaşılacağı gibi sosyal bilimlerde kullanılır. Veriler istatistiğe dayanır. Firmamız bütün bu hizmetleri ekonomik olarak kaliteli bir şekilde sunmaktadır. Firmamız verileri dikkatli bir şekilde toplamasının arkasından da analiz sırasında titizlik ile değerlendirip yorumlamaktadır.

Yorum Yapılmamış

Yoruma kapalı.