0530 918 52 06
Bizi günün her saatinde 7/24 arayabilirsiniz

Sürekli bir gelişim halinde olan ve hızlı bir şekilde de ilerleme kayıt eden çağdaş teknoloji insan hayatına çok fazla sayıda gelişim kazandırmıştır. Bir çok insan teknolojinin sağlamış olduğu bu faydaları hayatını kolay ir hale getirmek için kullanır iken bilimde de araştırmaların sonuçlarının doğru bir şekilde bulunmasına katkı da bulunmuştur. Yapılmak istenen araştırmaların sonuçlarının kesin bir şekilde bulunması için matematiksel ve istatiksel ağırlıklı olması gerekmektedir. Bu şekilde araştırmaların sonuçlarını bulma yöntemi olarak veri analizi çok fazla kullanılmaktadır. Veri analizinin tanımının yapılmasından önce ise veri tanımı yapılması daha kolay bir yol olacaktır. Data analizi nedir sorusunun cevabını datanın ne olduğunu anlayarak tanımlama yapabiliriz. Öncelikle data ve ya da veri tanımı yapılacak olur ise araştırmacılar tarafından araştırılmak istenen konunun hedef almış olup seçtiği hedef kitlenin kendi sahası içerisinde bu araştırmalar yapılmaktadır. Bu yapılan incelemeler sonucunda çıkan sayı ve ya da gözlemler ile elde edilen verilere denir. Bu veriler tamamı ile istatiksel verilerden oluşmakta olup analiz yapılmasında önemli rol oynamaktadır. Verilerdeki herhangi bir yanlışlık ve ya da hata veri analizi yapmada da doğru sonuçlara ulaşılmasını engelleyerek hatalı sonuçlara iter. Veri analizi de araştırmacıların belirlemiş olduğu araştırma konusunun hedef alınmış olduğu seçilen hedef kitle tarafından sahalarında yapılan incelemeler sonucunda ki sayı ve ya da gözlemler tarafından elde edilen verilerin değerlendirilip yorumlanmasına denir. Veri analiz yöntemler çeşitlilik göstermekte olup amacına uygun olarak kullanılmaktadır. Veri analizinin bir çok araştırmacı tarafından kullanımının artması ve de yaygınlaşması ile birlikte de veri analizi üzerine hizmet veren şirketler ve de firmalar artış gösterip yaygınlaşmaya başladı. Data analizi hizmeti veren firmalar yaygın olmaya başlayarak veri analizi için hizmet vermeye başlamıştır. Firmamız yüksek standartlı sonuçlar ile sizin bütçenizi zorlamaması ile alanında fazlası ile öncü firmaların başında gelmektedir. Veri analizinin bu kadar fazlası ile artış göstermiş olması veri analizi hizmeti veren firmalara ve de şirketlere yöneliminin günden güne artmasına neden olmuştur. Bu yüzden de şirketler bazen yüksek ücretler ile müşterileri bırakarak yanlış ve ya da güvenilir olmayan sonuçlar elde edebilmektedir. Firmamızın sektöründe öncü olması ile birlikte fazlası ile kaliteli sonuçlar elde etmenizi sağlar. Güvenilir ve dikkatlice yapılan hizmetler ile veri analizini yaptırabilirsiniz.

Veri analizi yöntemleri olarak geçen ve veri analizinin aşamalarından bir tanesi olan ön incelemenin önemi ve yapılır iken nelere dikkat edilmeli?

Veri analizi yapılması esnasında veri analizinin yapılmasına kadar bir çok aşama bulunmaktadır. Veri analizi aşamalarından biri olan ön inceleme aşaması da veri analizi için fazlası ile önem arz etmektedir. Bu önemin fazla olmasının başlıca nedeni ise ön incelemenin veri analizi için ilk aşaması olup herhangi bir ufak dahi olsa bir hata oluşması durumunda veri analizi sonucunun fazlası ile etkilenmesine neden olmaktadır. En baştan çok fazla dikkatli bir şekilde yapılması ile veri analizinin güvenilir sonuçlar elde edilmesi sağlanır. Firmamız da bu aşama için fazlası ile titiz ve dikkatli bir şekilde yapmakta olup herhangi bir hataya mahal verilmesi durumlarını engellemektedir.

 

SPSS Veri Analiz nedir ve firmanın sağladığı hizmet

SPSS veri analizi anlamak için SPSS açılımı İngilizce olarak statistical program for social science demektir. Türkçesi de sosyal bilimler için istatiksel program olarak ifade edilebilir. Firmamız sunduğu hizmetler ile alanında öncü olmaktadır.

Yorum Yapılmamış

Yoruma kapalı.