0530 918 52 06
Bizi günün her saatinde 7/24 arayabilirsiniz

Veri analizi hakkında en çok merak edilen konulardan bir tanesi olmuştur. Veri analizi hakkında sorulan sorular da merakın artmasından kaynaklı olarak artış göstermektedir. Günümüz çağdaş dünyasında çok fazla yaygın olarak kullanımı artan veri analizi bir çok işi kolaylık ile hal edebilmektedir. Verilerin analizi nasıl doğru ve güvenilir bir şekilde yapılır gibi sorular da fazlası ile sorulmaya ve de merak edilmeye başlamıştır. İstatiksel analiz nedir nasıl yapılır ve istatiksel analiz yöntemleri nelerdir gibi sorular da fazlası ile sorulmaya ve araştırılmaya başlanmıştır. Veri analizleri istatiksel terimlerin kullanılıp data toplanması ve bunların yorumlanıp değerlendirilmesidir veri analizinin tanımının iyi bir şekilde yapılabilmesi için veri tanımının da çok fazla iyi bir şekilde yapılması gereklidir. Veri tanımı ise yapılacak olan herhangi bir belli başlı araştırmanın konusunda tabi olacak hedef kitlenin seçilmesinin ardından hedef kitleyi hedef alan sahada yapılacak olan araştırmanın konusu ile alakalı istatiksel terimleri ve hesaplamaların kullanılması ile bunun sonucunda elde edilen sayıların ve ya da gözlemlerin sonucunda ortaya çıkan istatiksel verilerdir. Veri analizi ise bu belirlenen araştırma konusuna bağlı olan hedef kitlenin incelenip ortaya çıkan testlerin verdiği sayı ve ya da gözlemlerin sonucundaki verilerin değerlendirilip yorumlanmasıdır. Yapılacak olan gözlemler sonucunda elde edilen istatiksel verilerin mantık çerçevesi içerisinde olması gerekmektedir.

 

Veri analizi yapılır iken ilk aşaması olan ön incelemenin önemi ve neden ön incelemenin veri analizi için önemli olması ile birlikte ön inceleme esnasında dikkat edilmesi gerekenler!

Ön inceleme veri analizi için başlangıç aşaması olarak geçmektedir. ön incelemenin veri analizinde oldukça önemli bir yere sahip olması doğru verilerin elde edilebilmesi için çok fazla bir öneme sahiptir. Veri analizinin doğru bir şekilde yapıla bilmesi için veri analizinin başlangıç aşaması olan ön incelemenin de çok fazla dikkatli ve doğru bir şekilde yapılması fazlası ile önemli bir yere sahiptir.

 

SPSS Veri Analizi nedir nasıl yapılmaktadır ve de dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Spss veri analizi çok fazla kullanıma sahip olan veri analizi gibi insan hayatına çok fazla önem arz eden analizlerden bir tanesidir. SPSS veri analizi açıklamasının iyi bir şekilde anlaşabilmesi için SPPS tanımı ve açılımı oldukça önemli bir yere sahiptir. SPSS açılımı İngilizce ve aslı olarak statistical package program for social sciende demektir. Türkçe olarak ise sosyal bilimleri için istatiksel program demektir. Adından da fazlası ile anlaşılacağı üzere SPPS sosyal bilimleri alanında kullanılmaktadır. Sosyal bilimlerde kullanılan SPSS veri analizi tamamen istatikseldir.

 

Veri analizi ve yorumlaması nasıl ve ne şekilde yapılmaktadır.

Yapılmak istenen araştırma konusuna göre seçilen hedef kitlenin bu araştırma esnasındaki çıkan sayı ve ya da gözlemleri sonucu elde edilen verilerdir. Firmamız veri analizinin doğru bir şekilde yapılarak doğru verilere erişimi sağlamaktadır. İstatiksel analiz örnekleri incelendiği zaman fazlası ile titizlik ve dikkat isteyen veri analizi firmamızın sunduğu hizmet ile yapılmaktadır. Firmamız veri analizi üstün ve de etkin bir şekilde yapmaktadır. Veri analizi çok fazlası ile zor bir iş gibi gözükür iken firmamızın deneyimli ve bilgi birikimi olup istatiksel verilere çok fazlası ile hakim olmasından dolayı kolaylık ile yapılmaktadır. Hedef kitleden elde edilen verilerin düzgün bir şekilde veri analizlerinin yapılıp değerlendirilmesi ve yorumlanması çok fazlası ile önem arz etmekte olup firmamız tarafından yapılmaktadır.

Yorum Yapılmamış

Yoruma kapalı.