0530 918 52 06
Bizi günün her saatinde 7/24 arayabilirsiniz

Müşteri memnuniyeti Türkiye’de gelişen pazar payı ve yoğun rekabet koşullarına bağlı olarak aslında son 25-30 yılda gelişmiş bir kavramdır. Müşterilerin ürün veya hizmet ihtiyacının giderilmesi sonrasında sağladığı tatmin oranı veya memnun kalma düzeyi olarak tanımlanan müşteri memnuniyeti, adında her ne kadar memnuniyet gibi olumlu bir ifade yer alsa da her zaman çıkan sonuçlar olumlu olmayabilir. Müşteri memnuniyeti bugün özellikle hizmet sektöründe yer alan tüm işletmeler için gereklidir. Müşteri memnuniyetinde amaçlanan; sadık müşteri oluşturmaktır. Ürün veya hizmete bağımlı memnun müşteri hem satın almaya devam edecek, hem de beraberinde yeni müşteriler getirecektir. Yapılan araştırmalar, memnuniyetsiz müşterilerin, memnun olan müşterilere göre iki katı kadar insana memnun olmadığı durumu anlattığını ortaya koymaktadır. Buna göre müşteri memnuniyeti anketlerinden alınacak dersler ışığında firmanın yoluna devam etmesi yerinde olacaktır. Bu noktada, SPSS programında bulunan SPSS müşteri memnuniyeti analiz fiyatları için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Müşteri memnuniyeti ölçmenin en temel yolu; müşteri memnuniyeti anketleridir. Ancak bu anketler, her ne kadar hazırlanması basit gibi görünse de aslında sosyolojik açıdan bakıldığında, hiç de öyle olmadığı görülecektir. Müşteri memnuniyeti anketinin doğru sorularla hazırlanması, saha çalışmasında verinin doğru toplanabilmesi ve analizi için temel koşuldur. Yanlış sorularla hazırlanan anketler, anlamsız sonuçlar üretilmesine ve firmanın veya işletmenin yanlış izlenimlere kapılmasına neden olur. Amaca yönelik doğru anket ölçülmesinde planlanan; müşteri memnuniyetinin anket tarafından tutarlı bir şekilde ölçülüp ölçülmediğidir. Ayrıca müşteri memnuniyeti anketi, sadece ürün satıldığında veya verilen hizmet sonlandığında yapılmaz. Mutlaka belli aralıklarla tekrar edilmesi gerekir. Müşteri memnuniyeti anketleri; yeni müşterilere uygulanan hoş geldin anketi, var olan güncel müşterilere uygulanan nasıl gidiyor anketi ve kaybedildiği halde kaybedilmek istenmeyen, önemli olan müşterilere uygulanan neden kaybettik anketi başlıkları altında toplanabilir.

SPSS analiz programı uygulamaları arasında yer alan SPSS müşteri memnuniyeti analiz hizmetleri, firmanıza doğru anket hazırlama ve alınan sonuçları değerlendirme aşamalarında yardımcı olacak programdır. SPSS müşteri memnuniyeti fiyatları, yapılacak çalışmanın büyüklüğüne ve devamlılığına göre değişecektir. Firmamızda uygulanacak anketlerin doğru şekilde hazırlanması için uzman akademik kadromuz size yardımcı olacaktır. Akademik SPSS müşteri memnuniyeti analiz fiyatları da bu sebeple diğer firmalara göre farklı olabilecektir. Eğer siz de kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız, kaliteli SPSS müşteri memnuniyeti analiz fiyatları için bizimle iletişime geçiniz.