0530 918 52 06
Bizi günün her saatinde 7/24 arayabilirsiniz

Regresyon analizi istatistikte, iki veya daha çok değişken arasındaki ilişkiyi ölmek için kullanılır. Bu değişkenlerden biri bağımlı biri bağımsız değişken olmak zorundadır. Regresyon analizinde amaç; bağımlı ve bağımsız değişkenler arasındaki ilişkinin varlığı veya yokluğu ile varsa bu ilişkinin gücü hakkında bilgi edinmektir. Regresyon analizinde kullanılan değişkenler, niceliksel ölçekli yani ölçülebilir olmak zorundadır. Bu analizde mantık, eğer bir eşitlik söz konusu ise, eşitliğin solunda kalan değişkenin, sağında kalan değişkenden etkilenmesidir. Bu anlamda resresyon testinin matematiksel bir model üzerine kurulu olan ileri bir analiz yöntemi olduğu söylenebilir. Ancak regresyon analizini elle yapmak, kolay bir işlem değildir. Yapılan işlemin çok uzun olması ve değişken sayısının ikiden fazla olabilmesi, hata payını çok yükseltmektedir. Bu sebeple bugün tercih edilen yöntem, eğer veriler doğru girildiyse hata payını sıfıra indiren SPSS analiz programıdır.

Günümüzde bilgisayar sayesinde SPSS analiz programı kullanılarak regresyon analizi büyük bir kolaylıkla yapılmaktadır. SPSS regresyon analiz hizmetleri, SPSS analiz paket programının kullanıcılarına sunduğu bir analiz yöntemidir. Özellikle ekonomi, borsa, forex piyasaları ve maliye ile ilgili konularda yapılan araştırmalarda kullanılır. En çok kullanılan yöntem; en küçük kareler yöntemidir. Bunun dışında ağırlıklı küçük kareler yöntemi, değişkenlerde hatalar modeli, genelleştirilmiş doğrusal model, güçlü regresyon, ayrık bağımlı değişken ve doğrusal olmayan regresyon yöntemleri de değişkenlerin analizinde kullanılır. Bu aşamada SPSS regresyon analiz fiyatlarını belirleyen faktörler; araştırmada kullanılan değişken sayısı, kullanılan yöntem ve araştırmanın niteliğidir. Profesyonel SPSS regresyon analiz fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz bizi aramanız yeterlidir. SPSS regresyon analiz testinde, ölçülebilir yani niceliksel verilerin programa doğru girilmesi büyük önem taşır. SPSS veri analizinin konusunda uzman akademisyenler tarafından yapılması, çıkan sonuçların güvenirliliği açısında araştırmanın doğruluğunu temelden etkileyecektir.

SPSS programı üzerinden regresyon analizlerinin yapılabilmesi için öncelikle programı tanıyan birisinin kullanması gerekir. Çünkü virgülden sonraki basamakların yuvarlanarak alınması dahi analizin sonucunu değiştirecektir. Firmamızda tümü akademik personel olan uzman kadromuz, akademik SPSS regresyon analiz fiyatları konusunda size yardımcı olacaktır. Kaliteli SPSS regresyon analiz fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.