0530 918 52 06
Bizi günün her saatinde 7/24 arayabilirsiniz

SPSS Hakkında Merak Edilenler

SPSS hakkında ilk merak edilen şey elbette ki açılımı nedir sorusu olacaktır. SPSS açılımı Türkçe çeviri olarak sosyal bilimler için istatistik paketi şeklindedir. SPSS günümüzde yaygın olarak kullanılan işletim sistemlerinin her birinde çalışan bir istatistik programıdır. Genellikle yüksek lisans, doktora tezi hazırlayan veya akademik alanda makaleler yayınlamaya hazırlanan herkes tarafından ismi bilinir. Öğrenilmesi bir parça zor olduğundan ve araştırmalar sonucunda ortada çok fazla veri olduğundan, genelde bu konuda yardım arayan insanlar internette SPSS analiz hizmetleri aramasını gerçekleştirerek bu sektörde uzun yıllardır uzman kadrosuyla en iyi hizmeti vermekte olan bize ulaşırlar.

Yapılacak olan analiz çalışması için öncelikle genel bir sektör araştırması yapılır. Bu araştırmada, hizmet veren firmalar ve SPSS analiz fiyatları gibi konular detaylı olarak araştırılarak karşılaştırmalar yapılır. SPSS genel olarak akademisyen çevrelerinde bilinip kullanılsa da sadece akademisyenlerin kullanması için geliştirilmiş bir istatistik programı değildir.

Programda birçok test, analiz ve raporun işlemleri detaylı olarak hataya yer vermeden kesin sonuçlar ile yapılabilir. SPSS analizlerinden örnek olarak ancova analizini ele alabiliriz. Kovaryans analizi olarak da bilinen bu analiz, iki ya da çalışmalarınıza bağlı olarak daha fazla grubu içeren bağımsız bir değişkenin, bağımlı bir değişken üzerindeki etkisi incelenirken, bağımlı olan değişkene etki eden başka bir bağımlı değişkenin etkilerini kontrol eden istatistik testidir. Ayrıca bu istatistik testi varyans ve regresyon analizlerinin bir kombinasyonu sonucu elde edilir. Gördüğünüz gibi tanım kısmı olarak da basit şekilde açıklanması güç olan bu tür analizlerin, akademik çalışmalara uyarlanması gerektiğini gören kişiler, ihtiyaç duydukları analizleri tespit ederek, örneğin SPSS ancova analizi fiyatları gibi araştırmalar yaparak, kendilerine en iyi desteği sağlayacak kişi veya kuruma ulaşmaya çalışırlar.

Akademik çalışmalar dışında sağlık sektöründe ki çalışmalarda da SPSS programı sıklıkla kullanılır. Sağlık araştırmaları hizmetleri veren firmaların olmasında ve bu hizmetin verilmesinde ki amaç tıp alanında popüler olan ve sıklıkla güncel tıbbi makalelerin yayınlandığı dergilere makale hazırlayan doktorların, hazırlanan makalede istatistik bilgilerini kullanarak çok daha iyi yorumlanabilecek makaleler ortaya çıkarmalarıdır.

Yorum Yapılmamış

Yoruma kapalı.