0530 918 52 06
Bizi günün her saatinde 7/24 arayabilirsiniz

SPSS Türkçede sosyal bilimler için istatistik paketi anlamına gelmektedir. Spss programı sosyal bilimlerde kullanılan, kullanımı kolay bir istatistik programıdır. Tüm işletim sistemleri ile uyumlu olarak çalışabilmektedir. Bu program akademisyen ve araştırmacılar için yararlı olabilecek yapıdadır.

SPSS parametrik hipotez testleri, Tek örneklemli t-testi, iki bağımsız örneklemeli t-testi, eşlenik t-testi, tek yönlü varyant analizi, ilgileşim, basit doğrusal regresyon olmak üzere temek dallara ayrılırlar. SPSS parametrik hipotez testleri fiyatları içeriğe göre belirlenmekte ve kesin bir fiyata sahip olmamaktadırlar. Fakat bir kere ücret ödedikten sonra sınırsız olarak kullanabileceğiniz bir programdır. İstatistiklerin belirlenmesinde ve araştırmalara kaynak bulunmasında yardımcı bir tez programıdır. IBM Corporation tarafından 1968 yılındaki çalışmalara dayanılarak 2009 yılında piyasaya sürülmüştür. İstatistik biliminde önemli bir yeri olan SPSS parametrik olmayan hipotez testleri fiyatları da aynı şekilde içeriğe göre belirlenmektedir. Bağımsız iki grup için farkların testi konusu incelenirken grupların birbirlerinden bağımsız olay ve durumlardan meydana geldikleri varsayımı kabul edilmektedir. Özellikle deneysel çalışmalarda çokça kullanılan bir sonuca ulaşma yöntemidir. Farklı iki koşulda elde edilen sonuçların gerçekten farklı olup olmadığını Paired Samples T-testi aracılığı ile anlayabiliriz. SPSS paired samples T-testi fiyatları diğer test fiyatları ile farklılık gösterir. Program içerisinde bulunan opsiyonel özelliklerden biridir. Fiyatlandırılması standart fiyatlara dayanmaz. Üç durum tercihinden oluşur. Karşılaştırılma yapılabilmesi için en az 3 durumun bulunması gerekir. Çoğu tez yazım fiyatlandırılması bu program kullanıldığı takdirde azalır. Örneğin; SPSS Pearson Korelâsyonu fiyatları kapora ile birlikte 250 TL civarındadır. SPSS öğrenme işlemi kolay ve sancısız geçen bir dönemdir. Örnek çalışmalar ve gerçek yaşamdan sunulan kesitler ile kısa sürede SPSS kullanmayı öğrenmiş olursunuz. İstatistik ve analiz uygulamalarını en basit şekilde size sunarak anlamanızı sağlar. Yakın zamanda SPSS’nin bünyesinde yapılan küçük değişiklikler kesin analiz sonuçlarına ulaşmamıza yardımcı oldu. SPSS kullanmayı öğrenmek isteyen kamu ve şirket çalışanları, eğitimciler, öğrenciler bütün yaş ve mesleklerden herkes öğrenme gruplarına katılarak kısa bir sürede SPSS kullanmayı öğrenebilirler.

Günümüzde sıkça kullanılan ve hayatımızı kolaylaştıran bir programdır. Kısa sürede dünya çapında kullanılan bir furya haline gelmiştir.

Yorum Yapılmamış

Yoruma kapalı.