0530 918 52 06
Bizi günün her saatinde 7/24 arayabilirsiniz

Sitemiz de yayınlanan tüm içerikler SPSS istatistik programının kullanımı hakkında bir ders niteliğindedir. SPSS analizlerinin isimleri, bu analizlerin ne anlama geldiği, hangi türdeki içeriklere uygulanabilecekleri gibi daha birçok bir konuda sitemiz tam bir SPSS eğitim seti kaynağıdır.

İnternette bu konu ile alakalı araştırmalar yaparken genelde anlatımı bir bütünlük sunmayan, örneklendirilmemiş ve içeriği zayıf derslere ulaşabilirsiniz. Ancak sitemizde internet üzerinde araştırsanız da Türkçe kaynak olarak bulamayacağınız bir takım test ve analizlerin açıklamalarını, kullanım şekillerini ve örneklendirmelerini bulabilirsiniz. SPSS genel kullanım alanı itibari ile daha çok akademik seviyede ki insanlara hitap etmektedir, bu sebeple İngilizce kaynaklardan öğrenilmesi de mümkündür. Bunun bazı konularda kaçınılmaz olmasının sebebi gerçekten Türkçe kaynak sıkıntısının fazla olmasıdır.

Sitemizde ki SPSS dersleri arasında Friedman S testi ve çoklu doğrusal regresyon analizi gibi zor konular da yer almaktadır.

SPSS Friedman S testi, ilişkili iki veya çalışmanıza göre daha fazla değişkene ait dağılım değerlerinin karşılaştırılarak bu dağılımlar arasında anlamlı farklılıklar olup olmadığını bulmak için kullanılır. Başka bir deyişle bir örneklemde tekrarlanan ölçümler arasında fark olup olmadığının bulunmasını sağlar. Ayrıca bu test belli şartların sağlanmaması durumun da tek faktörlü vanyans analizine alternatif olabilir. Bu konuda araştırma yaptıktan sonra tatmin edici bir anlatıma ulaşamayan veya anlamayan kişiler SPSS Friedman S Testi Fiyatları konusunda araştırma yapmaya yönelerek uzun süredir bu işin içinde bulunan bize ulaşmaktadırlar.

Çoklu doğrusal regresyon analizi zor olan bir diğer analiz konusudur. Bu analiz, içinde bir adet bağımlı değişken ve çalışmanıza göre bir veya birden fazla bağımsız değişkenin bulunduğu genel regresyon modelleri arasında çok değişkenli regresyon analizi olarak geçer. Bu içerikle alakalı detaylı bilgiye sitemizde ki SPSS ders notları arasından ulaşabilirsiniz veya aynı Friedman S testinde yapılan fiyat araştırmasında olduğu gibi siz de  SPSS çoklu doğrusal regresyon analizi fiyatları hakkında bir araştırma yaparak bulduğunuz sonuçları karşılaştırabilirsiniz. Bu fiyat karşılaştırmalarınız sonucunda en uygun fiyatı ve kaliteli hizmeti bizim verdiğimizi siz de göreceksiniz.

Yorum Yapılmamış

Yoruma kapalı.