0530 918 52 06
Bizi günün her saatinde 7/24 arayabilirsiniz

Günümüzde hızla gelişen teknoloji ile birlikte bilgisayarın da yardımıyla, normal şartlarda çok uzun süre gerektiren pek çok işlem çok daha kısa sürede gerçekleştirilebilmektedir. SPSS analiz programı, İngilizce Statistical Packages for the Social Sciences kelimelerinin baş harflerinden oluşan, Türkçe açılımı ise Sosyal Bilimler İçin İstatistiksel Paket Program olan ve ilk kez 1968 yılında kullanılmaya başlanmış istatistiksel analize yönelik bir bilgisayar paket programıdır. 2009 Mart ayında hem şirket hem de program olarak IBM’e satılan SPSS, bugüne kadar yayınladığı tam 22 adet sürümle, bilgisayarlı istatistik analiz alanında mükemmele ulaşmayı hedeflemiştir. Adından da anlaşılacağı üzere, özellikle sosyal bilimler alanında tüm dünyanın kabul ettiği nitelikte yöntemlerle analiz yapan ve hatasız sonuçlar çıkartan bu program, sağlık, eğitim ve pazarlama kurumları, anket şirketleri, devlet ve özel sektör kurumları ile veri madencileri tarafından sıklıkla kullanılan bir programdır. Java altyapısını kullanan SPSS, Windows, Linux ve MacOS X işletim sistemleri ile tamamen uyumlu çalışmaktadır. Grafiksel bir kullanıcı ara yüzüne bağlı olan SPSS, Windows programına benzeyen açılır menüler ve Excel programına benzeyen satır-sütun tablolarıyla kullanımı kolaylaştırılmış ve kullanıcının kendi amaçları doğrultusunda programı yönlendirilmesi sağlanmıştır. SPSS her ne kadar kullanımı kolay bir program olsa da, teorik istatistik bilgisi olmadan kullanılması hem zordur, hem de çıkan sonuçların yorumlanması imkansızdır. Firmamız aracılığı ile alacağınız SPSS veri eğitim fiyatları, SPSS programını en uygun fiyatlarla öğrenmenizi sağlayacaktır.

Eğitim aldığınız asıl alan ne olursa olsun SPSS veri eğitim analiz hizmetleri aldığınızda, veri toplama aracını doğru seçme, bağımlı ve bağımsız değişkenleri ayırt etme ve doğru belirleme, doğru analiz türüne karar verme, kayıp değer, uç değer ve normallik testlerini yaparak verileri analize hazır hale getirebilme, analiz yaparak tablo haline getirip, raporlayabilme, nicel araştırma yöntemleriyle SPSS analizlerini tasarlayıp uygulayabilme teorik bilgilerine sahip olursunuz.

SPSS veri eğitim hizmetleri, SPSS programının nasıl kullanılacağını öğrenmek isteyen tüm meslek grupları için uygundur. Genellikle eğitim 1 haftalık bir süreyi kapsamaktadır. SPSS veri eğitim analiz fiyatları ile ilgili bilgi almak isterseniz firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Akademik SPSS veri eğitim analiz fiyatları için geçerli olan dersler; SPSS’ye veri girme ve kodlama yapma, SPSS’de dosya açma ve görüntüleme, analiz aracı, frekans analizi ve temel analiz teknikleri öğrenme, korelasyon testleri, karşılaştırma ve faktör analizi, ortalama analizi, ki kare analizi, güvenirlilik testi öğrenme, regresyon modeli oluşturma, grafik oluşturma ve çıktılara bakarak yorum yapma şeklinde sıralanır. Kaliteli SPSS veri eğitim analiz fiyatları için lütfen iletişime geçiniz.