0530 918 52 06
Bizi günün her saatinde 7/24 arayabilirsiniz

SPSS, 1968 yılında ilk kez piyasaya sürülmüş ve bugün neredeyse tüm alanlarda ancak en çok sosyal bilimler alanında akademik araştırma yapan akademisyenlerin ve araştırmacıların kullandığı, sonuçları dünyaca kabul edilen bir analiz paket programıdır. Java altyapısına sahip program Windows, Mac OSX ve Linux işletim sistemleri ile tamamen uyumlu çalışmaktadır. 2009 yılında IBM tarafından satın alınan ve bugüne kadar tam 22 sürümü yayınlanan program, İngilizce Statistical Package for the Social Sciences kelimelerinin baş harflerinden oluşur ve Türkçeye Sosyal Bilimler İçin İstatistik Paketi olarak çevrilir. Yayınlanan her sürümde kendini daha çok geliştiren SPSS paket programı bugün özellikle sosyal bilimlerde araştırma yapanlar için mükemmel nitelikte bir analiz programıdır.

SPSS analizi ise; tamamen bir bilgisayar programına saha çalışmasında elde edilen verilerin kodlanarak girilmesi ile oluşan analizlerdir. SPSS paket programında veri, anket ve istatistiksel analiz yorumlaması yapılır. Veriler analiz edilmeden önce ayrıştırılarak hangi yöntemlerle analiz edileceğinin belirlenmesi, sonra da kodlanarak programa doğru bir şekilde girilmesi, araştırmada gerçek sonuçlar elde edilmesi bakımından büyük önem taşımaktadır. Analize başlarken verilerin sürekli veya kategorisel olmasına göre; sürekli verilerde parametrik testler kullanılırken, kategorik verilerde non-parametrik testler kullanılması gerekir. Bu bakımdan SPSS veri yöntem analiz hizmetleri, uzman akademisyen kişiler tarafından yapılması gerekir. Aynı anda tek dosyaya veri girişine izin veren SPSS programı, veri yönetiminde de sıfır hata ile sonuç vermektedir.

İstatistiksel işlemlerin, konuyu bilmeyen araştırmacı tarafından yapılması imkansızdır. Dolayısıyla istatistik eğitimi almayan kişilerin SPSS programını kullanması zorunludur. İstatistik bilgisi olan kişiler için ise program zaman bakımından büyük tasarruf sağlamaktadır, ayrıca el ile yapılacak işlemlerde, her zaman hata oranının yüksek olacağı da unutulmamalıdır. Bugüne kadar pek çok bilimsel araştırmada veri yöntem çalışması gerçekleştiren firmamız, SPSS veri yöntem analiz fiyatları konusunda da size yardımcı olacaktır. SPSS veri yöntem fiyatları, bilimsel araştırmanızın büyüklüğüne, yapılacak analizlere ve veri girişindeki zorluklara göre değişecektir. Ancak akademik kadromuz, size akademik SPSS veri yöntem analiz fiyatları konusunda en uygun fiyatı verecektir. Eğer kaliteli SPSS veri yöntem analiz fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz, bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.