0530 918 52 06
Bizi günün her saatinde 7/24 arayabilirsiniz

Gelişen teknoloji ile birlikte bir çok konu araştırılması yapılıp yüzde yüz doğru olacak sonuçlara dahi erişim sağlamak mümkün hale gelmektedir. Bir çok konuda merak edilen noktalar istatiksel terimler çerçevesinde yapılabilmektedir. Veri analizi günden güne bir çok araştırma konusunda sonuca doğru bir şekilde ulaşmanın yöntemi haline gelmiştir. Veri analizi yöntemi ile araştırılmak istenen konular istatiksel olarak hesaplamalar ile analiz edilerek elde edilir. Veri analizi tanımı yapılmadan öncede veri nedir ne değildir tanımı yapılması veri analizinin tanımının yapılması için önemlidir. Veri tanımı yapılacak olur ise, belli bir araştırma konusunun belirlenmesi ile birlikte bu araştırmanın amacına uygun olarak seçilen hedef kitle tarafından araştırma amacı ile bağdaşan soruların sorulması ve çıkan sayı ve ya da gözlemler doğrultusunda elde edilen istatiksel verilerdir. Veri analizi ise belli başlı olarak seçilen araştırma konusuna uygun olarak seçilen hedef kitlenin sahasında yapılan incelemeler sonucunda çıkan sayı ve ya da gözlemlerden elde edilen verilerin yorumlanıp değerlendirilmesidir. Veriler istatiksel olarak elde edilip istatiksel terimler doğrultusunda değerlendirilir. Verilerin doğru ve güvenilir bir şekilde elde edilmesi veri analizinin yapılması için fazlası ile öneme sahiptir. Bu doğruluk ve güvenin veri analizi için oldukça fazla bir öneme sahip olması ile birlikte veri analizi yapan şirketler de günden güne artarak veri analizi konusunda hizmet sunmaktadırlar. Verilerin doğru bir şekilde toplanıp değerlendirilmeye alınmasının öneminin fazlası ile artıp günden güne de artması ile birlikte de veri analizi yapan şirketler de artış gösterdi. Veri analizinin bir çok konuda hakim bir araştırma yapılıp değerlendirme sağlaması düşünülünce de veri analizi hizmeti veren şirketlerin artması oldukça olağan bir durum olmuştur. Veri analizi hizmeti sunan şirketler veri analizi ve raporlama eğitimi ve veri analizi raporlama hizmetleri sunmaktadır. Firmamız da veri yönetimi ve raporlama uzmanlığı ile veri analizi hizmeti veren öncü firmaların başında gelmektedir.

Veri analizi yapılması esnasında fazlası ile dikkat isteyen başlangıç aşaması olan ön inceleme için dikkat edilmesi gerekenler

Ön inceleme veri analizinin henüz başlangıç Aşaması olmasına rağmen çok fazla dikkat isteyen bir aşama olarak da bilinmektedir. Veri analizinin başlangıç aşaması olan ön incelemenin çok önemli olması ise baştan yapılacak olan ufak bir hatanın ileri safhalarda daha tehlikeli bir boyuta gelecek olmasından kaynaklanmaktadır.

 

SPSS Veri Analizi nedir nasıl yapılmaktadır ve de dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Spss veri analizi kullanımı da günden güne artış gösteren veri analiz yöntemidir. SPSS açılımını ilk olarak yapacak olur isek statistical package program for social science. Tükçe olarak ifade edilecek olur ise de sosyal bilim alanları için istatiksel program olarak ifade edilmektedir. Tamamen istatiksel verilerden oluşarak adından da anlaşılacağı gibi sosyal bilim alanları için kullanılmaktadır.

 

Veri analizi ve yorumlaması nasıl ve ne şekilde yapılmaktadır.

Firmamızın sunmuş olduğu veri analizi hizmetlerinden veri yöntemi ve raporlama uzmanlığı hizmetleri ile veri analizi yorumlaması en doğru şekilde değerlendirir. Firmamız belli başlı herhangi bir araştırma konusu için seçilen hedef kitle tarafından elde edilen sayı ve ya da gözlemlerden elde edilen verilerin en doğru şekilde ve de aynı zamanda en güvenilir şekilde analiz edilmesini veri analizi yorumlamasını ve değerlendirmesini yapmaktadır. Firmamız sunduğu kaliteli hizmet ile yapılmak istenen araştırmadan elde edilecek veri analizlerin en güvenilir ve en doğru adresidir.

Yorum Yapılmamış

Yoruma kapalı.