0530 918 52 06
Bizi günün her saatinde 7/24 arayabilirsiniz

Veri Analizinde Yapılmaması Gereken Hatalar

Günümüz çağdaş teknolojisi her geçen gün daha da hızlı ve fazla bir şekilde artış göstermektedir. Teknolojiden uzak kalmayı tercih eden ve ya da o şekilde yaşayan bir çok insan bile farkında olmadan teknolojinin getirmiş olduğu avantajlardan yararlanarak hayatına büyük bir katkı sağlayıp fazlası ile kolay bir hale getirebilmektedir. Dünya üzerinde bir çok bölgeden bir çok insan ise hızlı bir şekilde gelişim ve değişim gösteren bu çağdaş teknolojinin getirmiş olduğu her şeyi hayatlarının her alanına yansıtıp kullanmaya çalışarak hızlı gelişen teknolojinin getirmiş olduğu her bir avantajdan fazlası ile yararlanmaya çalışmaktadırlar. İnsanlar günlük hayatlarında özel hayatlarında hızlı bir şekilde gelişim ve de değişim göstermiş olan çağdaş teknolojinin getirmiş olduğu kolaylıklardan faydalanarak hayat kalitelerini fazlası ile artırır iken bir yandan da bu kolaylık ve faydalardan araştırmacılar da yaptıkları araştırmalarda kullanmak istemektedirler. Araştırmacıların yapmak istedikleri araştırmadan doğru bir sonuç elde edebilmesi için çok sık bir şekilde kullanamaya başladığı yöntemlerden bir tanesi de veri analizi olmaya başlamıştır. Veri analizi bir çok araştırmacının yapmak istediği araştırma için fazlası ile yararlı bir hale gelip araştırmadan toplanan verileri analiz etmektedir.

Veri analizi tanımı yapılabilmesi ve veri analizi nedir sorusunun cevaplanabilmesi için de veri tanımı yapılması çok daha kolay olacaktır. Veri ve ya da data tanımı yapılacak olur ise araştırmacıların yapmak istedikleri araştırma için seçtikleri belirli bir hedef olarak belirlemiş oldukları hedef kitlenin ortak bir alan içerisindeki incelemelerin yapılması sonucunda çıkan sayı ve ya da gözlemler tarafından elde edilmiş olan sonuçlara veri denmektedir. Veri analizi tanımı için ise verilerin yorumlanması denilebilir. Veri analizi süresi boyunca yapılmak istenen araştırma boyunca seçilmiş olan hedef kitleden elde edilen veriler analiz edilmesi ile olmaktadır. İstatistik veri analizi tamamı ile istatiksel verilere dayalı bir yöntem olup istatiksel terimler sık sık kullanılır. Veri analizi nasıl yapılır soru da veri analizi kullanımının artması ile birlikte artış göstermeye başlamış olup günden güne de hızlı bir şekilde sorulmaya devam etmektedir.

Veri analizi kullanımın bu kadar fazla bir şekilde artması ile birlikte insanlar veri analizi hizmetini sunacak olan firma ve ya da şirketler aramaya başlamışlardır. Veri analizi yaptırılmasına olan talebin günden güne hızlı bir şekilde artış göstermesi ile birlikte de veri analizi yapan firma ve şirketler fazlası ile artmıştır. Firma ve ya da şirketler bu hizmeti sunmaktadırlar. Fakat bir çok kişi için fiyatlandırma politikası sorun teşkil edebilmektedir. Firmamız sunmuş olduğu hizmette fazlası ile kaliteli sonuçlar elde eder iken bir yandan da ekonomik oluşu ile alanının öncü firmalarından olduğunu her defasında kanıtlamıştır.

Bir çok aşamadan oluşan veri analiz yöntemi içinde ilk aşama olarak bilinen ön inceleme neden önemlidir ve veri analizinde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Veri analiz yöntemi bir çok aşamadan oluşarak her bir aşama içerisinde fazla bir önem arz etmektedir. Her bir aşamada yapılacak olan herhangi bir hata çok büyük sonuçlara neden olduğu için araştırmayı da mahvedebilmektedir. Veri analizi ilk aşaması olan ön inceleme çok fazla dikkat gerektirmektedir. Bunun da başlıca sebebi ilk olduğu için baştan yapılan hatanın sonuçlarının büyük olmasından dolaydır. Firmamız veri analiz hizmetini sunması ile birlikte veri analizinin her bir aşamasında fazlası ile dikkat ve titiz olarak herhangi bir yanlışa mahal vermemektedir.

Yorum Yapılmamış

Yoruma kapalı.