0530 918 52 06
Bizi günün her saatinde 7/24 arayabilirsiniz

Aslında siyaset Arapça kelime anlamı olarak “at eğitimi” anlamına gelir. Ancak siyaset kelimesi ile birlikte kullanılan politika sözcüğü Yunan kökenli olup, ülke, devlet veya grup yönetimi olarak tanımlanır. Siyaset bir bilim olarak ise, siyasal otorite ile kurumların oluşmasında ve işleyişinde rol oynayan davranış bilimidir. Dolayısıyla siyaset biliminin de diğer sosyal bilimler gibi bir analiz metodu ve araştırma yöntemleri bulunmaktadır. Siyaset bilimi, araştırma yaparken genel metotların yanı sıra, kendine has makro ve mikro analiz, ampirik çalışmalar, problem çözme, kurumsal tasvir, tanımlama ve analiz-teori kuramları gibi analiz yöntemlerini kullanır. Bir siyaset bilimi araştırmacısı gerçekleri toplar, sınıflandırır ve bir analize sokarak çıkan sonuçlar hakkında yorum yapar. Bunun için kütüphane araştırmaları, saha çalışmaları ve önceki istatistiksel verilerin incelenmesi çalışmalarını yapar. Bu noktada SPSS analiz programında bulunan SPSS siyasal analiz fiyatları ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Ayrıca siyaset bilimi, diğer tüm bilimlerde kullanılan tümdengelim ve tümevarım metodlarını da kullanır. Buna göre tümevarımda; gerçekler toplanarak genellemeye gidilirken tümdengelimde ise, önce genelleme yapılıp, sonra olaylara inilir. Tümdengelim yöntemi, siyaset biliminde özellikle teorik konularda kullanılır. Siyaset bilimi araştırmaları, sadece siyasal amaçlı da yapılmaz. Sosyal bilimlerde, reklam çalışmalarında, bir ürün veya hizmetin yeni bir marka olarak piyasaya sürülme zamanlarında siyasal hizmet çalışmaları yapılır ve çıkan sonuçlara göre gelecek dönemlerde toplumun satın alma eğilimi belirlenir. Bunun sebebi günümüzde global dünya sayesinde sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada gelişen bir siyasal olay veya seçimin dünyada her yeri etkilemesidir. Firma için bu noktada önemli olan; kendisinin belirleyebileceği etkiler ve kendisi dışında siyasal sebeplerle gelişen, kontrol edemediği etkilerdir.

Siyasal analiz hizmetleri, SPSS analiz programında yer alan bir analiz türüdür. SPSS siyasal analiz hizmetleri amacı; yerel yönetim hizmetleri, seçmen davranışları, siyasi parti imajı, lider popülaritesi ve seçmen psikolojisi ölçümleri, siyasi söylem analizi, aday, gündem, sosyo politik değişim ve siyasal itibar araştırmaları yapmaktır. Kaliteli SPSS siyasal analiz fiyatlarını belirleyen faktörler ise, sizin bilimsel araştırmanız için bu analizlerden kaç tanesinin yapılacağıdır. Siyasal hizmet araştırmaları firmamızda konusunda uzman akademisyenler tarafından yapılmaktadır. Bu da akademik SPSS siyasal analiz fiyatları değişimini etkiler. Eğer kaliteli SPSS siyasal analiz fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz bizi aramanız yeterlidir.